Apple Card Tasarruf Hesabı ilk dört günde yaklaşık 1 milyar dolar yatırım çekti

İki hafta önce piyasaya sürülen Apple Card Tasarruf Hesabı, oldukça hızlı bir başlangıç yapmış görünüyor. Forbes tarafından bugün yayınlanan bir rapora göre, hesap sadece ilk dört günde neredeyse 1 milyar dolar yatırım çekti.

Raporda, iki anonim kaynağa atıfta bulunularak, Apple Card Tasarruf Hesabı’nın piyasaya çıktığı gün 400 milyon dolar yatırım çektiği belirtiliyor. Sonraki üç gün içinde bu rakam neredeyse 1 milyar dolara yükseldi.

Rapor ayrıca, piyasaya çıkış haftası sonunda 240.000 hesabın açıldığını ve bu hesapların ortalama bakiyesinin 4.000 doların biraz üzerinde olduğunu belirtiyor. Apple Card Tasarruf Hesabı bakiyeleri için FDIC sigorta limiti 250.000 doları aşamaz.

Apple Card Tasarruf Hesabı ilk dört günde yaklaşık 1 milyar dolar yatırım çekti

Forbes raporunda, Apple Card Tasarruf Hesabı’nın ilk haftasında böylesine yüksek bir ilgi görmesinin oldukça etkileyici olduğu vurgulanıyor. Özellikle, hesabın Apple Card kullanıcılarına özel bir seçenek olması göz önüne alındığında, bu başarı daha da önem kazanıyor. Rapor, “bir dizi banka iflası sonrasında mevduatları çekmek ve tutmak için finansal kurumlar arasında rekabet” yaşanırken gerçekleştiğini belirtiyor.

Apple Card Tasarruf Hesabı, Apple Card ile birlikte Goldman Sachs tarafından işletiliyor. Hesap, endüstri ortalamasından önemli ölçüde daha yüksek olan %4,15 faiz ödemesi yapıyor.

Forbes’a göre, Apple ve Goldman Sachs herhangi bir yorum yapmayı reddetmişlerdir. Ancak Goldman Sachs karlarını açıkladığında ve ilgili düzenleyici belgeleri dosyaladığında, Apple Card Tasarruf Hesabı hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkabilir. Bununla birlikte, Apple’ın herhangi bir özel ayrıntıyı açıklaması beklenmiyor.

Tüm bunlar, Apple Card Tasarruf Hesabı’nın başarısını ve finans sektöründe yarattığı etkiyi gösteriyor. Apple’ın, finansal hizmetler pazarında daha fazla yer edinmek için benzersiz fırsatlar aradığı görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir