Yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer kimdir? Prof. Dr. Mahmut Özer kaç yaşında, nereli?

Profesör Doktor Mahmut Özer kimdir sorusu gündemde. Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Resmi Gazete’de yayımlanan kararnamesiyle Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk görevden alındı, yerine Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer atandı. İşte Mahmut Özer’in hayatı ve biyografisi…

Mahmut Özer kimdir?

Profesör Doktor Mahmut Özer, eğitim camiasının yakından tanıdığı bir isim. Eski ÖSYM Başkanı olan Özer, 2018 yılından beri Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

1970 yılında Tokat’ta doğan Mahmut Özer, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.
Yüksek lisans ve doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesinde tamamladı. Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’nde öğretim üyelikleri yaptı.

Mahmut Özer, 4 Ekim 2017’de ÖSYM Başkanı olarak atandı. 2018’de de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı oldu. Yaklaşık 3 yıldır Bakan Yardımcısı olan Özer, mesleki teknik eğitim, ortaöğretim, ölçme değerlendirme, özel eğitim ve rehberlik hizmetleri konusunda çalışmalar yürütüyordu.

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı değişti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.