Twitter, Elon Musk Yönetiminde İlk Satın Alımını Yaptı

Ekim 2022’den bu yana Elon Musk yönetiminde olan Twitter, özellikle masraflar konusunda büyük kısıntılara gitmiş, pek çok çalışanını işten çıkarmıştı. Şirket, Blue abonelikleri ve reklamlardan para kazanmayı hedeflerken bugün sürpriz haberler geldi.

Twitter, Musk liderliği altında ilk kez farklı bir girişimi satın aldı. Önceki yönetimde sık sık duyduğumuz satın alma haberlerinin yeni devirdeki öznesi, ‘Laskie’ oldu. Laskie, teknoloji sektörüne odaklanan bir iş bulma platformu.

Elon Musk, Laskie ile ne yapacak?

Elon Musk ve Twitter’ın Laskie platformuna ilişkin planları bilinmiyor. Fakat uygulama, teknoloji sektöründe iş verenler ve çalışanları bir araya getirdiğinden ve aslında bir sosyal medya görevi gördüğünden, Musk’ın “super-app” hayalinde yer edinebilecek gibi duruyor.

Elon Musk’ın şu anlık X adıyla anılan super-app’ı, Twitter’ın bugün sahip olduğu tüm fonksiyonların üzerine çok daha fazlasını koymayı hedefliyor. Yeni fonksiyonlardan birisi de geçtiğimiz günlerde şöyle paylaşılmıştı…

Twitter’ın satın aldığı Laskie, 6 milyon dolar yatırım almayı başarmıştı. Twitter’ın Laskie’yi ne kadara satın aldığı bilinmezken ödemenin nakit ve hisse senedi ile yapılacağı paylaşıldı. Laskie’nin internet sitesine artık ulaşılamıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir