Tunç Soyer Sultan Vahdettin üzerinden bir sefer daha Osmanlı’ya kin kustu: Hırsızlar haramiler

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü etkinliklerinde konuşma yapan CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, işgalci Yunanistan’a tek söz etmezken, Osmanlı’yı suçladı.

Sözleri her kısımdan insanın büyük yansısını çeken Soyer şu sözleri kullandı:

“100 yıl önceydi bu toprakları yönetenler gaflet, delalet ve hatta hıyanet içindeydi. Gençleri, bayanları, çocukları, geleceği hiç düşünmediler. Yalnızca saraylarındaki saltanatı korumak için bütün bir milleti ateşe attılar. İnsanlık onurumuzu, bağımsızlık tutkumuzu ve ömür hakkımızı ayaklar altına aldılar ve teslim oldular.”

“HIRSIZLAR, HARAMİLER”

Soyer, bugün katıldığı canlı yayında yine Osmanlı’ya nefret kustu. Sultan Vahdettin üzerinden bir sefer daha Osmanlı’yı amaç alan Soyer şu sözleri kullandı:

“Osmanlı bizim ceddimiz. Selçuklu bizim ceddimiz. Yalnızca bir fikre inan insanların ataları değil ki hepimizin ataları lakin Vahdettin ile Fatih Sultan Mehmet Han bir mi? Fatih Sultan Mehmet Han periyodunun en vizyoner, en karizmatik başkanlarından biri. Dört lisan biliyor. Muazzam bir vizyonu var. Pekala Vahdettin ile karşılaştırabilir misiniz? Vahdettin ki ‘Çanakkale geçilmez’ demiş, binlerce insan canını feda etmiş. Ondan sonra işgal kuvvetlerine bir kurşun sıkmadan o Çanakkale’yi geçilir hale getirmiş. O Fatih Sultan Mehmet Han’ın aldığı İstanbul’u teslim etmiş Sevr ile emperyalist güçlere. O Mustafa Kemal Atatürk için idam fermanları çıkarmış. Suikastlar tertip etmiş ve nihayet o hayran olduğu İngilizlerin teknelerine binip kaçmışlar biri eylülde, biri kasımda. Artık siz atalarımızla bir tutabilir misiniz bu hırsızları, bu haramileri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.