THY’den takımlaşma tartışmalarını alevlendiren vefat ilanı

Türk Hava Yolları’nın (THY) verdiği mevt ilanında, tıpkı aileden 4 kişinin, kurumun farklı departmanlarında çalıştığı ortaya çıktı. Tartışmalar üzerine THY’den açıklama yapıldı.

Türk Hava Yolları’nın (THY) verdiği mevt ilanı, kurumda takımlaşma tartışmalarını alevlendirdi. Verilen vefat ilanında Kabin Hizmetleri Başkanlığı, Teknik A.Ş., İnsan Kaynakları Başkanlığı’nda çalışan 4 kişinin birebir aileden olduğu ortaya çıktı.

THY’nin hem İngilizce hem Türkçe yayımladığı vefat ilanı şöyle:

* “Kabin Hizmetleri Başkanlığı’ndan Hâkim ŞİMŞEK ile Teknik A.Ş.’den Ferit ŞİMŞEK’in babası, İnsan Kaynakları Başkanlığı’ndan Firdevs ŞİMŞEK ile Kabin Hizmetleri Başkanlığı’ndan Hale YILDIRIM ŞİMŞEK’in kayınpederi Abdülkadir ŞİMŞEK vefat etmiştir. Cenazesi memleketinden defin edilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, çalışma arkadaşlarımıza ve ailelerine başsağlığı diliyoruz.”

GELECEK PARTİLİ ÖZDAĞ REAKSİYON GÖSTERDİ

Gelecek Partisi Genel Lider Yardımcısı Selçuk Özdağ, kelam konusu ilanı paylaşarak, “THY’nin başı sağolsun. İşçinin yarısının babası vefat etmiş!” diyerek takımlaşma argümanlarına işaret etti.

THY AÇIKLAMA YAPTI

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, tartışmalar üzerine şu açıklamayı yaptı:

* “65 bin kişilik Türk Hava Yolları ailemizde, çalışırken tanışıp yuva kuran pek çok arkadaşımız var. Biri yaklaşık 25 yıldır, oburu ise 15 yıldır şirketimiz için emek veren Şimşek aileleri de onların ortasında.

* Ne üzücü ki; babalarının kaybıyla akan göz yaşları kurumadan başlatılan linç ile uğraş etmek zorunda kaldılar. Arkadaşlarımıza tekrar başsağlığı dilerken, tüm geçmişlerimizi de rahmetle yad ediyoruz.“

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.