Sony ve Discord işbirliğine gitti

Sony ve Discord işbirliğine gitti

Posted by

Sony ve Discord, popüler oyun odaklı sohbet uygulamasını PlayStation’ın kendi yerleşik sosyal araçlarıyla entegre edecek bir ortaklık duyurdu. Yakın zamanda satın alma görüşmeleri yaşandığından, bu büyük hareketin gerçekleşmesi çok zaman almadı. Sony, Microsoft’tan daha iyi bir anlaşma teklif etmiş ve söylentilere göre halka arz öncesinde şirketteki açıklanmayan bir azınlık hissesini devralmış gibi görünüyor.

CEO ve Başkan Jim Ryan., “Amacımız, Discord ve PlayStation deneyimlerini gelecek yılın başlarında konsolda ve mobil cihazlarda bir araya getirerek arkadaşların, grupların ve toplulukların birlikte oyun oynarken takılmalarına, eğlenmelerine ve daha kolay iletişim kurmalarına olanak sağlamaktır” dedi. 

Bu entegrasyonun nasıl görüneceğinden henüz emin değiliz. Muhtemelen, arkadaşlarınızla PSN’de sesli veya yazılı olarak etkileşime girmenize izin verecek bir tür Discord sohbet arayüzü olacağı anlamına geliyor, ancak tam olarak gelişmekte olan bir uygulama veya daha sınırlı bir uygulama olup olmayacağı belirsiz.

Üstelik Sony Interactive Entertainment, H Serisi’nin bir parçası olarak Discord’a bir azınlık yatırımı yaptı. Oyuncular tarafından popüler hale getirilen hizmetin 140 milyondan fazla kullanıcısı var. Neredeyse Microsoft tarafından bu yılın başlarında en az 10 milyar dolara satın alınmıştı, ancak görüşmeler şimdilik sona ermiş görünüyordu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir