Rize’de etkili yağış ve heyelan

Türkiye’nin güneyi orman yangınlarıyla, kuzeyi ise sellerle boğuşuyor. Rize’de etkili olan sağanağın ardından yollar göle döndü. Çayeli ve Muradiye’deki bazı bölgeler su altında kaldı. Köylerde heyelanlar meydana geldi.

RİZE ÇAYELİ’NDE MAHSUR KALANLARI AFAD KURTARDI

Çayeli’nde Kurtes Deresi’nin taşması nedeniyle çay toplayan 6 kişi mahsur kaldı. Ekipler hemen onları kurtarmak için çalışmalara başladı. AFAD’ın yaklaşık 1 saat süren çalışması ile bahçeye raylı halat sistemi kuruldu. Mahsur kalan 6 kişi debisi yükselen dere üzerinden çekilerek güvenli bölgeye alındı.

KARS’TA SELE KAPILAN KİŞİ VEFAT ETTİ

Kars’ta da sağanak sele neden oldu. Kağızman ilçesi Dibekkaya köyünde dere kenarında bulunan oğluna bakmak için giden 30 yaşındaki Meryem Nazik aniden gelen sele kapıldı. AFAD ve jandarma ekiplerine haber verildi. Ancak Nazik’in köyünden yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta cansız bedeni bulundu.

ARTVİN’DE SEL TÜNELLERİ KAPADI

Şiddetli yağışın etkili olduğu diğer ilse Artvin’di. Yağış nedeniyle Yeniköy ve Karaya tünellerinin bulunduğu bölgedeki bazı alanlarda heyelanlar oldu. Tünellerin giriş kısımları toprakla doldu. Artvin, Erzurum ve Yusufeli’ne de ulaşımın sağlandığı tünel trafiğe kapanınca bölgede uzun araç kuyrukları oluştu.

FATSA’DA KÖPRÜ YIKILDI

Ordu’da da sabah saatlerinde başlayıp şiddetini artıran yağış Altınordu ve Kabadüz ilçelerinde de taşkına neden oldu. Fatsa’daki şiddetli yağış ise Yassıbahçe mahallesindeki bir köprüyü yıktı. Bölgedeki tarım arazileri ve bahçeler de sular altında kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.