Psikolog Hangi Hastalıklara Bakar?

Psikolog, insanların yaşam sorunları ve zihinsel sağlık sorunları ile daha etkili bir şekilde başa çıkmayı öğrenmelerine yardımcı olacak profesyonel eğitime ve klinik becerilere sahiptir. Yıllarca yüksek lisans ve denetimli eğitimden sonra, değerlendirmeler ve psikoterapi dâhil olmak üzere bir dizi hizmet sağlamak için eyaletleri tarafından lisanslanırlar. Psikologlar, mevcut en iyi araştırmaya dayanan çeşitli teknikleri kullanarak yardımcı olur ve birinin benzersiz değerlerini, özelliklerini, hedeflerini ve koşullarını göz önünde bulundurur.

Psikologlar Danışanları İçin Ne Yaparlar?

 

Online psikolog çok çeşitli insanlara yardım eder ve birçok tür sorunu tedavi edebilir. Bazı insanlar uzun süre depresif , kızgın veya endişeli hissettikleri için bir psikologla konuşabilirler . Hayatlarını veya fiziksel sağlıklarını etkileyen kronik bir durum için yardım isteyebilirler. Bazı bireyler, yeni bir iş tarafından bunalmış hissetmek veya bir aile üyesinin ölümünün yasını tutmak gibi, gezinmek için yardım istedikleri kısa vadeli sorunlara sahip olabilir . Psikologlar, insanların stresli durumlarla başa çıkmayı, bağımlılıkların üstesinden gelmeyi, kronik hastalıklarını yönetmeyi ve bir durumu teşhis etmeye veya bir kişinin nasıl düşündüğü, hissettiği ve davrandığı hakkında daha fazla bilgi vermeye yardımcı psikoloji testleri ve değerlendirmeler yaparlar. Bu testler entelektüel becerileri, bilişsel güçlü ve zayıf yönleri, mesleki yetenek ve tercihi, kişilik özelliklerini ve nöropsikolojik işleyişi değerlendirebilir.

 

Nasıl Yardımcı Olurlar?

Online terapi, bir dizi sağlık sorununa yardımcı olabilir. sanların hayatlarını iyileştirmelerine yardımcı olmak için çeşitli kanıta dayalı tedavileri kullanabilirler. En yaygın olarak, terapiyi kullanırlar (genellikle psikoterapi veya konuşma terapisi olarak adlandırılır). Pek çok farklı terapi tarzı vardır, ancak psikolog, kişinin sorununu ele almak için en iyi yaklaşımı ve hastanın özelliklerine ve tercihlerine uyan en iyi yaklaşımı belirlemek için bireyle birlikte çalışacaktır. Bazı yaygın terapi türleri bilişsel-davranışçı, kişilerarası, hümanist, psikodinamik veya birkaç terapi stilinin birleşimidir. Terapi bir birey, çiftler ve hatta aileler için olabilir. Hatta bazı psikologlar, araştırmaların ağrı, kaygı ve duygu durum bozuklukları dâhil olmak üzere çok çeşitli koşullar için etkili olduğunu bulduğu hipnoz kullanmak için eğitilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir