PERP Coin geleceği 2022-2024 PERP Coin yorum

Perpetual Protocol (PERP) coin geleceği ve yorumları, PERP’in 2022-2024 yıllarında göstereceği performansı merak eden yatırımcılar tarafından takip ediliyor. Kripto para dünyasının en önemli yapılarından merkeziyetsiz finans alanında önemli bir proje olan Perpetual Protocol, borsalarda PERP simgesi ile işlem gören bir coin. Kuruluşu 2018 yılına dayanan Perpetual Protocol, ERC-20 blokzincirinde inşa edilmiş bir kripto para. Akıllı sözleşmesi, otomatik piyasa yapıcılar (AMM) ile entegre olan Perpetual Protocol, önemli DEX’ler içinde yer alıyor. Alım ya da satım yönlü, kaldıraçlı işlemler yapmaya olanak tanıyan Perpetual Protocol’de, aynı zamanda standart alım satıma olanak tanıyan spot piyasaya da erişim mümkün.

DeFi dünyasının önemli projelerinden olan Perpetual Protocol’in yerel token’i, kripto para borsalarında listeleniyor. En düşük komisyonla PERP coin satın almak için PERP USDT bağlantısına göz atabilir, Perpetual Protocol’ün son fiyat hareketlerini takip etmek içinse, PERP fiyat adresine gitmek yeterli.

PERP coin nedir? Hangi özelliklere sahip?

Perpetual Protocol’un yerel token’i olan PERP coin, DEX içindeki işlemlerde kullanılmasının yanı sıra, kripto para borsalarında alım satım amaçlı olarak kullanılıyor. Bir değer saklama aracı olarak ilgi gören PERP coin, bir DAO mekanizmasının da odak noktası. Perpetual Protocol içinde alınacak önemli kararlarda, PERP coin sahiplerinin bir oy hakkı bulunuyor. Kripto paranın özellikleri içinde, staking içinde kullanılması da yer alıyor. Kripto para dünyasında, risk almadan pasif gelir elde etmek isteyen yatırımcıların tercih ettiği stake modeli, coin’i belli bir süreliğine kilitleyip, belli bir yıllık kazanç oranı (APR) üzerinden sabit gelir sunuyor. Perpetual Protocol içinde, PERP coin stake etmenin avantajlarından biri de, Perpetual Protocol’de elde edilen işlem gelirlerinin yarısının, PERP sahiplerine dağıtılması.

Spot alım satım işlemlerinin yanı sıra Perpetual Protocol’de, PERP coin kullanılarak kaldıraçlı işlemler yapılabiliyor. PERP coin sahipleri, teminatının 10 katına kadar kaldıraçlı işlem yapma şansına sahip. SWAP, stake, spot alım satım gibi olanaklar sunmasıyla merkeziyetsiz finans ekosistemi içinde önemli bir role sahip olan Perpetual Protocol ve yerel token’i PERP coin, DeFi dünyasının ilgi gören projelerinden biri olmayı başardı. 2022’nin Haziran ayı itibariyle 71 milyon dolar piyasa değerine sahip olan PERP coin, piyasa değeri bakımından dünyanın en değerli 350 kripto parası içinde yer alıyor.

PERP coin geleceği

Merkeziyetsiz finans, kripto para dünyasında çok ilgi gören platformların yer aldığı, önemli bir unsur. PERP coin’i DeFi içinde benzersiz kılan özellikler, kripto paraya olan ilgiyi artırabilir. Uniswap, PancakeSwap gibi popüler DeFi projeleri içinde, Perpetual Protocol’ün ön plana çıkması, gelecekte PERP coin fiyatı üzerinde olumlu bir etki yaratabilir. Bu anlamda, PERP coin’in öne çıkan yenilikçi özellikleri fark yaratabilir. Diğer DEX’lerden farklı olarak Perpetual Protocol’de yer alan kaldıraçlı işlem özelliği, PERP coin sahiplerine stake sürecinde borsanın elde ettiği işlem gelirlerinin dağıtılması oldukça önemli. 2022, 2023 ve 2024 yıllarında PERP coin geleceği, platforma ve genel olarak DeFi’ye odaklanan kullanıcıların artması ile değişebilir. 2024 ve sonrasında, GEM coin’ler içinde gösterilen PERP coin’in, genel bir boğa koşusunda ciddi bir getiri sağlaması olası olabilir. Bununla birlikte, kripto para piyasasındaki öngörülemez volatil hareketlerden ötürü, kesin bir tahminde bulunmak zor.

PERP coin yorumları

PERP coin, merkeziyetsiz finans dünyasında sağladığı yeniliklerle çok ilgi gören bir coin oldu. 2 dolarlı seviyelerden piyasaya giren PERP coin’in, 20 doları aşarak çok ciddi bir getiri sağlaması bunun en büyük kanıtı. PERP coin yorumlarında olumlu olan analistlerin en önemli dayanağı içinde, kripto paranın gelişen merkeziyetsiz finansın bir parçası olması geliyor. DeFi coin’lerine yönelik ilgi, genellikle merkeziyetsiz finans alanında işlem yapan kullanıcıların sayısının artması ile dalgalanabiliyor. Bu anlamda Perpetual Protocol’ün token’i PERP coin de, bu durumla yakından ilgili. PERP coin yorumlarına bakıldığında, yatırımcı ve analistlerin Bitcoin yarılanması ve sonrasında gelebilecek bir boğa piyasasından beklentilerinin olduğu görülüyor. Bununla birlikte, kripto para piyasasındaki sert hareketlikler, her iki yönlü belirsizlikler de doğurabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.