NATO, Türkiye’de tatbikat yapacak

NATO İntikal ve Hazırlık Tatbikatı olan Ramstein Dust II-2022 (RADU II-22) resmî olarak Türkiye’de başlıyor. Mevzuyla ilgili Ulusal Savunma Bakanlığı’ndan bir açıklama yapıldı. Açıklamada 5 Haziran’da Türkiye’ye intikal eden tatbikata katılacak NATO çalışanının fotoğraflarına da yer verildi.

NATO İŞÇİSİ TÜRKİYE’YE İNTİKAL ETTİ

Ulusal Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya nazaran, NATO işçisi, İntikal Edebilir Hava Komuta ve Denetim Merkezi, Tanımlanmış Hava Resmi Üretim Merkezi, Algılayıcı Birleştirme Ünitesi ve Yer Hava Yer teçhizatı tatbikat kapsamında Türkiye’ye intikal etti.

RADU Tatbikatı, hava harekatı uygulama yordamları açısından eşsiz bir eğitim imkanı sunan ve Konya’daki 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığında gerçekleştirilen Memleketler arası Anadolu Kartalı 2022 Eğitimi ile ilişkilendirilerek icra edilecek.

MSB’den yapılan açıklamada “DARS; Anadolu Kartalı 2022 Eğitimi kapsamında NATO AWACS, Ulusal Havadan Erken İhbar ve Denetim uçaklarımız ve Ulusal Denetim İhbar Merkezlerimiz ile birlikte ana Hava Komuta ve Denetim ögelerinden biri olarak tatbikat müddetince vazife yapacak.” sözleri kullanıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.