Meskenden çıkmasını isteyen konut sahibini bıçakla yaraladı

Olay, dün gece Kızılpınar Mahallesi’nde meydana geldi. Teze nazaran, Samet K., kira mukavelesi biten ve 3 ay müddet verdiği kirası Murat O.’dan meskenini boşaltmasını istedi. İkili ortasında çıkan tartışma ortaya girenler tarafından önlendi. Dün gece işten gelen Samet K., arabasını park edip indikten sonra yanına gelen kiracısı Murat O. ile yeniden tartıştı.

Tartışma sırasında Murat O., yanında taşıdığı bıçakla, konut sahibini bacağından ve kolundan yaralayıp, olay yerinden kaçtı. Samet K. kanlar içinde yığılırken, birinci müdahaleyi etrafta bulunanlar yaptı. O anlar ise etraftakiler tarafından cep telefonu ile kaydedildi. İhbarla bölgeye polis ve sıhhat takımları sevk edildi. Ambulansla Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Samet K., tedaviye alındı.

Polis, kaçan Murat O.’yu meskeninde olayda kullandığı bıçak ve bir de döner bıçağı ile birlikte gözaltına aldı. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Murat O., çıkarıldığı mahkeme tarafından özgür bırakıldı. 

VATANDAŞLAR OLMASA BENİ ÖLDÜRECEKTİ

Kiracısı tarafından bıçaklanan Samet K., “Olaydan kısa bir mühlet evvel babam kiracımıza meskenden çıkması için 3 ay müddet verdi. Kendisi babama ‘ben konuttan çıkmayacağım. İstediğin avukata ver’ diyerek tehditler savurmuş. Olay gecesi aracımı garaja koyduktan sonra kiracım pusu kurup karanlıktan faydalanarak bıçakla üstüme saldırdı. ‘Seni öldüreceğim’ diyerek bağırmaya başladı. Kolumu göğsüme koymasaydım tahminen de şu an hayatta olmazdım. Etraftaki vatandaşlar olmasa beni öldürecekti” dedi.

KAYNAK: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.