Lincoln Henrique: Maksadımız aşikâr

Fenerbahçe’nin yeni transferi Lincoln Henrique, “Hedeflerimiz aşikâr. Bu kulüp yarıştığı her turnuvayı şampiyon olmak için oynar” dedi.

Fenerbahçe’nin yeni dönem öncesinde Portekiz takımı Santa Clara’dan 4 yıllığına renklerine bağladığı Brezilyalı orta saha oyuncusu Lincoln Henrique, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

İlk olarak hislerini aktaran Henrique, “Burada olduğum çok memnunum. Bu fırsat bana verildiği için minnettarım. Büyük bir kulübü temsil edecek olduğum için çok memnunum. Kadro arkadaşlarıma, hocamıza ve kendime çok güveniyorum. Bu dönem amaçlarımıza ulaşabilmek için çok çalışacağız” diye konuştu.

Takım arkadaşları tarafından çok güzel karşılandığını belirten Henrique, “Takımımızda çok fazla deneyimli ve uygun oyuncu var. Beni çok güzel bir formda karşıladılar. Burada kendimi konutumda üzere hissediyorum. Vakitle birbirimizi daha uygun tanıyacağız. Burada herkes grup arkadaşının başarılı olması ve temelde ekibin başarılı olması için çok çalışacak” tabirlerini kullandı.

“İYİ ÇALIŞMALARIMIN KARŞILIĞINDA BURAYA GELDİM”

Transfer süreciyle ilgili olarak ise Brezilyalı oyuncu şunları söyledi:

“O periyot beni isteyen öteki gruplar da vardı lakin ben Fenerbahçe’den teklif geldiğini duyunca buraya gelmek istedim. Türkiye’ye daha evvel gelmiştim ve burada başarılı bir dönem geçirmiştim. O dönemin akabinde Fenerbahçe üzere büyük bir kadroda oynamak isterdim. O vakit mümkün olmadı lakin ben çalışmalarımı en yeterli biçimde devam ettirdim ve bugün bunun karşılığını aldım. Uygun çalışmalarımın karşılığında buraya geldim. Çok memnunum.”

“JORGE JESUS OYUNCUDAN EN GÜZELİNİ ÇIKARTAN BİR HOCA”

Teknik yönetici Jorge Jesus hakkında da fikirlerini paylaşan Henrique, “Gelmeden evvel onunla da konuşmuştum. Zati daha evvel ona karşı oynamıştım. Onunla çalışıyor olmaktan ötürü kendimi ayrıcalıklı hissediyorum. Bu grupta herkesin o denli hissettiğini düşünüyorum bu türlü bir hocayla çalışma imkanımız olduğu için. Nitekim oyuncudan en düzgününü çıkartan bir hoca kendisi. Herkesten birebir şeyi istiyor. Sahiden kusursuz bir insan, şahane bir teknik yönetici. Hiç kuşku yok ki onunla bu dönemimiz hoş geçecek” açıklamasında bulundu.

“JORGE JESUS, NEREDEYSE MÜKEMMELİYETÇİ”

Jorge Jesus’un ayrıntılara çok kıymet verdiğinin altını çizen Brezilyalı futbolcu, “Futbol hayatında ayrıntılar çok kıymetli. Her vakit ayrıntılar fark yaratır. O yüzden bu türlü bir hocayla çalışıyor olmaktan ötürü memnun olmamız gerekiyor. Kendisi ayrıntılara çok ehemmiyet veriyor. Ayrıntıları daima bize açıklıyor. Neredeyse mükemmeliyetçi. Oyuncunun içinden ebediyen en uygununu çıkarmaya çalışıyor. Hiç kuşku yok ki bu halde muvaffakiyet gelecektir” formunda konuştu.

“KENDİMİ ANLATMAYI BECEREMEM”

Lincoln, oyun stiliyle ilgili olarak ise şöyle konuştu:

“Ofansif bir orta saha oyuncusuyum. Pas ve şut özelliğimin düzgün olduğunu düşünüyorum. Bedenimi düzgün kullandığımı, fizikî manada düzgün olduğumu düşünüyorum. Kendimi anlatmayı beceremem, çoklukla alanda göstermeyi tercih ederim. Alışılmış ki eksik taraflarım var ancak bunları giderebilmek için çalışmalarımı devam ettiriyorum. Sıkı çalışıyorum.”

“ÇALIŞMALARIMIZI EN SIKI HALDE SÜRDÜRÜYORUZ”

Takımın gayeleri doğrultusunda da değerlendirmeler yapan başarılı futbolcu, “Hedeflerimiz muhakkak. Bu kulüp yarıştığı her turnuvayı şampiyon olmak için oynar. Biz de sahiden çok sıkı bir halde çalışıyoruz. Amaçlarımıza ulaşabilmek için çalışmalarımızı en sıkı biçimde sürdürüyoruz” diye konuştu.

“DINAMO KIEV’E EN ÂLÂ FORMDA HAZIRLANIYORUZ”

Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme tipindeki rakipleri Dinamo Kiev ilgili de açıklamalarda bulunan Brezilyalı oyuncu, “Zor maç olacak her maç üzere. En uygun biçimde hazırlanıyoruz. Bizim için rakibin kim olduğunun hiçbir değeri yok. Kim olursa olsun çalışmalarımızı en güzel halde sürdürüyoruz ki oynayacağımız bütün maçları kazanabilelim” değerlendirmesini yaptı.

“BENİM AİLEMDE NEREDEYSE HERKES FUTBOL KÖKENİNDEN GELİYOR”

İdol olarak benimsediği futbolcunun Ronaldinho Gaucho olduğunu belirten başarılı orta saha, futbola başlayış öyküsünü ise şu sözlerle aktardı:

“Benim ailemde neredeyse herkes futbol kökeninden geliyor. Babam futbol oynardı, kendisinin sahip olduğu küçük bir grup vardı. Kardeşlerim futbol oynuyordu ve benim de farklı bir yol çizmem mümkün olmadı. Gremio’ya nitekim çok erken yaşta girdim. Öncesinde futsal oynuyordum sonra alanda kendimi daha yeterli hissettim ve bu halde devam ettim.”

“FUTBOL BENİM İÇİN AŞKI VE TUTKUYU TEMSİL EDİYOR”

Futbolun kendisi için aşkı ve tutkuyu temsil ettiğini belirten Lincoln, “Böyle düşünmeyen bir oyuncu var mıdır bilmiyorum lakin nitekim bizler mesleğimizi yaparken çok fazla zorlukla karşılaşıyoruz. Beşerler dışarıdan baktıklarında tahminen işimizin kolay olduğunu düşünebiliyorlar fakat biz nitekim çalışmalarımızı çok ağır bir formda sürdürüyoruz ve mesleğimizde zorluklarla karşılaşabiliyoruz. Futbola hakikaten aşığım. Futbolcuların birçoğunun bu biçimde düşündüğünü düşünüyorum. Futbol benim için aşkı ve tutkuyu temsil ediyor. Zati futbol temelli bir aileden geliyorum ve bu halde büyütüldüm. Küçükken bir armağan alınacağı vakit istediğim tek armağan futbol topu olurdu. Hatta futbol topuyla yatardım. Futbol aşkıyla büyüdüm diyebilirim” tabirlerini kullandı.

“ÇOK AİLECİ VE SAKİN BİRİYİMDİR”

Karakteriyle ilgili ise 23 yaşındaki oyuncu şu sözleri kullandı:

“Çok aileci ve sakin biriyimdir. Evliyim, 2 çocuğum var. Ailem benim her şeyim. Hem mesleğimde hem de ailem için her vakit elimden gelenin en uygununu yapmaya çalışırım. Onlar benim her şeyim ve onlara gereksinimim var. Dinine bağlı biriyim, sakin bir hayat yaşıyorum. Mesleğim gereği de çok fazla hareketli bir hayat yaşamamaya çalışıyorum.”

“HERKES FORMA BAHTI BULABİLMEK İÇİN ELİNDEN GELENİN EN UYGUNUNU YAPACAK”

Forma rekabetine de değinen Lincoln Henrique, “Bu dönem da her dönem olduğu üzere kuvvetli olacak. Bilhassa ülkenin en büyük grubunda oynadığınız vakit nitekim çok fazla büyük futbolcu oluyor ve her oyuncu da kendini göstermek istiyor. Forma rekabeti de her dönem sıkıntı. Herkes forma talihi bulabilmek için elinden gelenin en güzelini yapacak” formunda konuştu.

“TARAFTARLARIMIZA ÇOK MUHTAÇLIĞIMIZ VAR”

Son olarak taraftarlara seslenen Lincoln Henrique, “Bana yapmış oldukları sıcak karşılama için teşekkür ediyorum. Onlara çok gereksinimimiz var. Bizi sonuna kadar desteklemelerini istiyoruz. Biz bu dönem her şeyi kazanmak istiyoruz. Bütün maçlarımızı kazanmak istiyoruz. Çalışmalarımız da düzgün bir biçimde gidiyor. Onlar stadyumu doldurup coşkulu bir formda bizi destekledikleri vakit hiç kuşku yok ki itici bir güç olacaklar. Onları keyifli etmek için elimizden geleni yapacağız” tabirleriyle kelamlarını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.