Kazımcan Karataş: Mayıslar bizim

Galatsaray’ın geçtiğimiz günlerde Altay’dan renklerine bağladığı ve Beşiktaş’ın da ağır ilgi gösterdiği 19 yaşındaki Kazımcan Karataş, Avusturya kampında açıklamarda bulundu.

Sarı-kırmızılı takıma transfer olduğu için heyecanlı olduğunu lisana getiren Kazımcan Karataş, “İlk röportajımda söylediğim üzere bu ulu formayla alana çıkmak için sabırsızlanıyorum. Olağan heyecanlıyım. Burada olduğum için memnunum. Umarım hem benim hem de Galatasaray ailesi için hoş başarılara imza atarım. Sonu da inşallah bizim için olumlu olur.” diye konuştu.

“Sıcakkanlı karşıladılar”

Takım arkadaşlarının kendisini çok âlâ karşıladığını tabir eden genç sol bek, “İlk günden beri, sıcakkanlılığı ve aile ortamını bana hissettirdiler. Kampa geldik. Kampta birebir formda sohbet, muhabbet devam ediyor. Nitekim sıcakkanlı karşıladılar beni. Bu aile ortamında bulunduğum için ben de huzurluyum” dedi.

“Sol bekte kendimi daha rahat hissediyorum”

Okan Buruk’a mevkisi için bildiri veren Karataş, “Geçen dönem sol bek yüklü bir dönem geçirdim. Okan hoca ile bu bahis hakkında daha konuşmadık. Lakin Okan hocam bana saha içinde nerede misyon verirse elimden geleni yapacağımı hocamıza da izah etmek istiyorum esasen. Sol bekte öne çıkışlarda kendimi daha rahat hissediyorum, daha inançlı oluyorum.

Bu yüzden sol bekte kendimi daha rahat hissediyorum. Alanda kendimi özgüvenli hissediyorum. Zira, öne çıkışlarım olsun, kadroya katkı vereceğim anlarda olsun önümdeki, sağımdaki, solumdaki oyuncu güzel olduğu sürece bana katkı veriyor. Ben de onlara katkı verdikçe daha yeterli kaideler oluşuyor ve daha yeterli maç çıkartıyorum” sözlerini kullandı.

“Mutluyum”

Futbol mesleğine nasıl başladığı hakkında gelen bir soru üzerine, genç oyuncu şöyle konuştu:

“6 yaşında Altay’da futbol okuluna gitmiştim. Sonrasında alt yaş kümelerinde oynadım. Sonrasında A kadro. Natürel herkesin hayali orada A grupta oynamak. Herkese nasip olmuyor. Geçen sene âlâ bir dönem geçirdim. Akabinde Galatasaray’a transfer oldum. Memnunum.”


“A Ulusal Takım’da mühlet bulmak istiyorum”

Milli ekip gayesinden bahseden Kazımcan Karataş, “Her basamağı tek tek geçmek lazım. Birden çıkarsak, düşmesi de o kadar kolay olabiliyor. Şu ana kadar U16, U17, U19’da oynadım. Son olarak Ümit Ulusal Grup’ya çağırıldım. Yavaş yavaş A Ulusal Grup’ya çağırılarak mühlet bulmak istiyorum.” diye konuştu.

“Onunla çalıştığım için ayrıyeten mutluyum”

Transferi öncesinde teknik yönetici Okan Buruk ile görüştüğünü lisana getiren Kazımcan Karataş, “Okan hoca takip ettiğim bir hocaydı. Türk futbolu için bedelli bir hocamız. Onunla çalıştığım için ayrıyeten memnunum. Hoca ile görüştüğümüz vakitlerde bana sıcakkanlılığını hissettirdi. Galatasaray’ın nasıl büyük bir aile olduğunu bana söyledi. Ben de bu kaideler oluştuğu takdirde Galatasaray forması giyeceğimi söyledim.” dedi.

“Umarım Mayıslar bizim olur”

Galatasaray taraftarlarına yeni dönem öncesinde fikirleri sorulan Kazımcan Karataş, kelamlarını şöyle noktaladı:

“Taraftara mesajım, birinci maçtan son maça kadar bizi desteklesinler. Onların bize itimadını, inancını alanda yansıtarak elimizden geleni yapacağız. Ekip olarak bunun şuurundayız. Sol bekte de Galatasaray’a katkı vereceğimi düşünüyorum. Olağan farklı bölgelerde de talih bulursam elimden geleni yapacağım. Umarım iki taraf için de güzel olur. Taraftarlarımızla dün buluştuk. Buraya indiğimiz vakit büyük topluluğun modülü olabilmek için elimden geleni yapabileceğimi bir sefer daha hissettim. Bize inansınlar, güvensinler. Biz onlar için savaşacağız, onlar da bizim için tribünde savaşsınlar. Umarım mayıslar bizim olur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.