İstanbul’da kaçak göçmen operasyonu

Ekipler gece saatlerinde geldiler, katı atık tesisinde çalışan göçmenleri kıskıvrak yakaladılar. Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü koordinesinde güven timleri şube müdürlüğü, çevik kuvvet şube müdürlüğü ve Bahçelievler Belediyesi ekipleri, yasadışı yollarla Türkiye’ye giren göçmenlere yönelik bir operasyona imza attı. Yüzlerce personelden oluşan ekiplerin yaklaış 40 ayrı adrese eş zamanlı baskınlarda çevik kuvvet ekipleri de hazır bulundu.

Bahçelievler’de atık kağıt toplayıcılığı yapan başta Afganistan uyruklu kaçak göçmenler olmak üzere Pakistan ve Bangladeşli kaçak göçmenlere yönelik saat 01.30 sıralarında ilçedeki bir katı atık tesisine baskın yaptı. Operasyonda tesiste bulunan kaçak göçmenler gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Göçmenlerin çekçek adı verilen kağıt toplama arabalarına da zabıta ekipleri tarafından el konuldu. Adreslerde yapılan aramalarda ayrıca iki adet kuru sıkı tabanca ve şarjör, bir adet ruhsatsız tabanca ve üç adet şarjör ile 54 adet fişek ele geçirildi.

Öte yandan İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, binin üzerinde personelin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda 196’sı yabancı uyruklu olmak üzere 241 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Kaçak göçmenlerin il göç idaresine gönderildikten sonra sınır dışı edileceği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.