Giderayak 1.052 muahedeye imza attı

Görevden alınmadan evvelki son 6 ayda 1.052 alım muahedesine imza attığı ortaya çıkan TRT eski Genel Müdürü İbrahim Eren’in yaptığı mutabakatların bilançosu açıklanmadı.

TRT eski Genel Müdürü İbrahim Eren’in misyondan alınmadan evvelki son 6 ayda 1.052 alım mutabakatına imza attığı ortaya çıktı. Bunlardan yalnızca 5’i ihale ile yapıldı. TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı, TBMM KİT Komitesi’nde CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’in mevzuya ait sorusunu yanıtladı. Sobacı, “İbrahim Eren devrinde son 6 ayda program alımı, haber paketi ve canlı yayın hizmeti, mal ve hizmet alımı, bakım tamir hizmetleri, program tanıtım, barter ve sponsorluk hizmetlerine ait 932 adet, program satış mutabakatlarına ait ise 120 adet kontrat yapıldı” dedi.

 

HALKIN PARASI

Tanıtım, reklam ve konuk ağırlama sarfiyatları için yalnızca son üç yılda 200 milyon liraya yakın para harcandığını söyleyen Sertel, “TRT halkın parasını har vurup harman savurmaya devam ediyor. TRT’nin 2021 yılı geliri 5 milyar 557 milyon lira oldu” diyerek şunları söyledi: “Bu paranın yüzde 80’i dışarıdan sağlanan yarar ve hizmetlere harcanıyor. Yani halktan alıyor iktidara yakın kurum ve kuruluşlara dağıtıyor.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.