Fotoğrafın kırpıldığını artık görmeyeceksiniz

Twitter, son birkaç aydır test ettikten sonra, yeni tweet resim görüntüleme formatını kullanıma sunuyor. Twitter artık zaman çizelgesinde tam boyutlu resimler gösterecek ve bu da tweetlerin görüntülenme şeklini değiştirecek. 

Özellik, Twitter’ın tarihsel olarak işleri nasıl yaptığına dair küçük ama anlamlı bir değişiklik. Şirket, Mart ayında ince ayarı test etmeye başlamadan önce, zaman çizelgesi tekdüzeliğini korumak için 16:9 olmayan tüm görüntüleri kırpıyordu. Önceki sistem bazı tartışmalara yol açtı. Bazı insanlar Twitter’ın görüntüleri otomatik olarak kırpmak için oluşturduğu algoritmanın Siyah yüzler yerine beyaz yüzlere odaklandığını keşfetmişti. Ardından platform bu özelliği değiştirmek için çalışmalara başladı.

Yaklaşımdaki ana değişiklik, daha fazla ekran alanı ve mesajınızı paylaşmak için daha fazla alan anlamına gelen resimli tweet’ler için daha büyük tweet ekranı ile ilgili. Görsel eklemenin marka mesajınıza kullanıcı tepkisini iyileştireceği ve daha büyük olacağı ve yayın içi olarak daha fazla öne çıkacağı anlamına gelebilir. 

Ayrıca, kullanıcıların ekli görüntünüzü zaman çizelgesinde görebilmelerini sağlamak için artık tam olarak doğru boyutları denemenize ve hesaplamanıza gerek olmadığı anlamına gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir