Fenerbahçenin yeni oyuncusu Miguel Crespo nasıl bir oyuncu?

Paylaş

Fanatik’ten Tolga Kuru, Fenerbahçe’nin yeni oyuncusu Miguel Crespo hakkındaki bilgileri derledi.

Habere göre, 11 Eylül tarihinde 25 yaşını dolduracak Portekizli oyuncu geçen sezon Portekiz 2.Ligi’nde en iyi oyuncu ödülünü almıştı.

Estoril geçen sezon Portekiz 2.Ligi’nde şampiyon olduktan sonra bu sezon Portekiz Premier Ligi’ne çok iyi başladı. Estoril 4 maç sonunda 10 puan alırken Miguel Crespo 3 maça çıktı ve 1 gol attı.

Paylaş

Crespo’nun son maçındaki ikili mücadele sayısı ve başarısı ile 8 kez kendisine faul yapılması sıra dışı değerler olarak karşımıza çıkıyor. Maritimo karşısında bir gol atan Crespo, takımının öne çıkan isimleri arasında yer aldı.

Son maç Crespo’nun istatistikleri

Topla Buluşma: 45İkili Mücadele: 15/25Şut: 1/1Yapılan Faul: 8

Paylaş

Miguel Crespo’nun ünlü oyun FM 2021’deki profiline bakıldığı zaman özellikle vizyon, karar alma, teknik, ilk kontrol, denge, çeviklik gibi konularda ön plana çıktığı gözleniyor.

Paylaş

Genellikle merkez orta saha olarak (50 kez) görev yapan Miguel Crespo, 16 kez orta saha sol ve 13 kez on numara bölgesinde oynadı. Miguel Crespo’nun kariyerinde Braga B takımı da yer alırken güncel market değeri ise 600 bin Euro olarak görünüyor.

Teknik direktör Vitor Pereira’nın vatandaşını tercih etmesi, bu sezon kurmak istediği 3-4-2-1 sisteminin önemli parçalarından biri olacağı yönünde yorumlara neden oldu.

Crespo geçen sezon 37 resmi maçta 6 gol – 4 asistlik katkı verdi.

miguel crespo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.