Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun büyük İstanbul mitingleri, aynı güne denk geldi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ile Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun büyük İstanbul mitingleri aynı güne denk geldi.

Milliyet’ten Ayşegül Kahvecioğlu’nun haberine göre iki büyük ittifakın liderlerinin miting takvimleri de netleşti.

Cumhur İttifakı’nın adayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın rahatsızlanmasının ardından bazı programları ertelenirken, bundan sonraki mitinglerin sayısında bir seyreltmeye gidilebileceği değerlendirmeleri yapılıyor. Ancak mevcut programda henüz bir değişiklik gözükmüyor. Buna göre Erdoğan, 29 Nisan Cumartesi günü Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda İzmirlilerle bir araya gelecek.

Millet ittifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 30 Nisan’da ittifak ortaklarıyla İzmir’de olacağı belirtiliyor. O gün Erdoğan da Ankara Millet Bahçesi’nde Cumhur İttifakı seçmeniyle buluşacak.

İki büyük ittifak arasındaki asıl büyük restleşme ise, 7 Mayıs günü İstanbul’da gerçekleşecek. Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun büyük İstanbul mitinglerinin aynı güne denk geldi. 11.3 milyon seçmenin yaşadığı İstanbul, seçim yarışına sahne olacak.

Ancak her iki mitingin aynı gün yapılacak olması, görevlendirilecek polis sayısı, kapatılacak yollar, kurulacak güvenlik alt yapısı gibi başlıklarda sıkıntı yaşanabileceği değerlendirmeleri yapılıyor.

Avrupa yakasındaki Yenikapı Meydanı ve Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi, Erdoğan’ın öncelikli alternatiflerinden biri olarak öne çıkıyor.

Kılıçdaroğlu’nun ittifak ortaklarıyla birlikte sahneye çıkacağı adresin ise Anadolu yakasındaki Maltepe Miting Alanı olması planlanıyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir