En çok Instagram kullanan ülkeler aşikâr oldu: Türkiye dünyada 6’ncı sırada

Medya takip kurumu Ajans Press’in, Statista datalarından elde ettiği bilgilere nazaran, dünyada en fazla Instagram kullanıcısına sahip ülkeler muhakkak oldu.

Buna ögre Türkiye en fazla Instagram kullanan ülkeler ortasında birinci 10’a girerken 52,15 milyon kişinin kullandığı kaydedildi.

İLK SIRADA HİNDİSTAN, SONDA UKRAYNA VAR

Listenin birinci sırasına yerleşen ülke ise 230,25 milyon kullanıcı ile Hindistan olurken, onu sırasıyla 159,75 milyon ile ABD, 119,45 milyon ile Brezilya, 99,15 milyon ile Endonezya, 63 milyon ile de Rusya takip etti. Listede yalnızca 20 ülke yer alırken, son sıraya yerleşen 16,1 milyon ile Ukrayna oldu. 3 yıl evvelki datalar incelendiğinde, Türkiye’deki Instagram kullanıcı sayısının 34 milyon olduğu ve 3 yılda 18 milyonun üzerinde artış yaşandığı görüldü.

MAGAZİN VE GÜNCELLEMELER ÖNDE

Ajans Press, dünyada kullanıcı sayısı 2 milyarı aşkın olan Instagram ile alakalı medyaya yansıyan haberleri inceledi. Ajans Press’in yazılı ve online basın arşivinden derlediği bilgilere nazaran yalnızca bu yıl Instagram ile alakalı 358 bin 958 haberin medyada yansıma bulduğu kaydedildi.

Medyaya yansıyan haber içerikleri tahlil edildiğinde, dijital pazarlama bölümündeki yenilik ve gelişmeler, magazin basınının paylaşımları, yenilik ve güncellemeler en çok haber olan içerikler oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.