Elon Musk’a uyarı geldi: ABD, Twitter’ın şirket içi belgelerini inceleyecek!

ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC), sosyal medya şirketinin veri ve gizlilik ihlallerine yönelik soruşturmasının bir parçası olarak Twitter’ın sahibi Elon Musk’ın ifadesini almak istiyor ve Salı günü bazı ABD medya kuruluşlarının bildirdiğine göre şirketten dahili belgeleri teslim etmesini talep ediyor.

TWİTTER’IN İÇ İLETİŞİM YAZIŞMALARI İNCELENECEK

The Wall Street Journal’ın, Musk’ın “27 Ekim’de 44 milyar dolarlık devralmasından bu yana şirkete ve avukatlarına gönderilen 12 mektuba” dayandırdığı haberine göre FTC, Twitter’dan Musk’la ilgili iç yazışmaları ve son işten çıkarmalarla ilgili bilgileri vermesini talep ediyor.

FTC tarafından 10 Kasım’da Twitter’ın avukatlarına gönderilen ve “bu personel azaltımlarının Twitter’ın tüketicilerin bilgilerini koruma kabiliyetini etkilemesinden endişe duyduklarını” belirten bir mektuba atıfta bulundu.

TÜM GAZETECİLERİN KİMLİK BİLGİLERİ İSTENİYOR

Bir başka mektupta FTC, Twitter’dan şirket kayıtlarına erişim izni verilen “tüm gazetecilerin kimliklerini tespit etmesini” ve Twitter Blue abonelik hizmeti hakkında bilgi vermesini talep etti.

Journal’ın haberine göre, FTC mektupları Cumhuriyetçilerin liderliğindeki Temsilciler Meclisi Yargı Komitesi’nin Salı günü yayınladığı personel raporundan alındı.

Tüm bu gelişmelerden sonra Elon Musk, yayınlanan habere Twitter paylaşımıyla yanıt vermeyi tercih ederek “Bir devlet kurumunun siyasi amaçlarla silahlandırılması ve gerçeğin bastırılması utanç verici bir durum!” dedi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir