Dünya gazetesindeki değişikliklere Feyzan Ersinan’dan videolu yorum

Bir süredir çalkantılar içindeki Dünya Gazetesi’nde Yönetim Kurulu Başkanı Didem Demirkent görevi bırakmış, yerine de Burcu Kösem gelmişti.

DİDEM DEMİRKENT YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN AYRILDI

Türkiye’nin sayılı ekonomi gazetelerinden Dünya Gazetesi’nde uzun süredir çeşitli anlaşmazlıkların yaşanıyordu. Dün ise gazetenin yönetim kurulu başkanı Didem Demirkent’in görevinden ayrılması haberi gündeme düştü.

Ticaret Sicil gazetesinde yayımlanan karara göre Yönetim Kurulu Başkanlığına Burcu Kösem getirildi.

BİR SÜREDİR ÇALKANTILAR YAŞANIYORDU

Dünya Gazetesi bir süredir bünyesinde yaşanan sıkıntılar ile gündeme geliyor. Aylar önce, Dünya Gazetesi çalışanları gazetenin isminin ‘Nasıl Bir Ekonomi’ olacağını duyurdu. Sonrasında ise Dünya Gazetesi resmi internet adresinden yapılan açıklamada, herhangi bir değişimin olmayacağının altı çizildi.

TORUN DEMİRKENT’TEN VİDEOLU YORUM

Dünya Gazetesi’nde bunlar olurken gazetenin kurucusu Nezih Demirkent’in torunu ve Didem Demirkent’in kızı Feyzan Ersinan ise, tüm bu gelişmelere çektiği bir video ile yanıt verdi.

“KİM NE YAPIYORSA ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN”

Dünya gazetesi ile organik bir bağı olmadığını söyleyen Ersinan, “Benim gazeteyle bir ilişkim yok. 8 yıl önce kapandı, bitti bu. Kim ne yapıyorsa Allah yolunu açık etsin, başarılar nasip etsin.” dedi.

ÜNLÜ İTALYAN DERGİSİ GENTLEMAN’I YÖNETİYOR

İtalyan Milona Finanza grubuna ait Gentleman Dergisi’nin Türkiye haklarının sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Feyzan Ersinan, sadece kendi işine ve markasına odaklandığını, Dünya gazetesi ile herhangi bir bağı olmadığının altını çizerek, “Dünya gazetesi okul gibi bir gazete. Oradan ayrılan herkes kendi gazetesini kuruyor. Güzel bir şey, büyük kurumların gücünü gösteriyor. Ben eşimden ayrıldım, kimsenin haberi olmadı. Özel hayatımı hiç konuşmam, çocuğum hastalandı paylaşmam. Benim yaşam tarzıma uymuyor, o yüzden herkese başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir