DGS sonuçları ÖSYM sonuç sorgulama sayfasında erişime açıldı! İşte DGS 2021 sonuçları

Dikey Geçiş Sınavı 11 Temmuz’da binlerce adayın katılımı ile gerçekleşmiş ardından adaylar sonuçlar için geri sayıma başlamıştı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi sınav takvimi içerisinde sonuçların açıklanacağı tarihi önceden duyurmuştu. Peki, sonuçlar hangi gün erişime açılacak?

DGS SONUÇLARI AÇIKLANDI!

ÖSYM sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre 2021 Dikey Geçiş Sınavı’nın sonuçları 13 Ağustos’ta ilan edilecekti. Ancak ÖSYM’den erken açıklama geldi ve sonuçlar 11 Ağutos’ta erişime açıldı. Adaylar “sonuc.osym.gov.tr” adresinden giriş yaparak sonuç bilgisine ulaşabilecekler.

TC kimlik numaraları ve sisteme giriş yapan adaylar sonuç bilgilerini öğrendikten sonra ÖSYM’nin belirttiği koşullarda itiraz haklarını kullanabilecekler. İtiraz süreci ile ilgili detaylar da yine önümüzdeki günlerde ÖSYM tarafından duyurulacak.

İtirazların da sonuçlanmasıyla birlikte adayların dikey geçiş tercihlerinde kullanacakları DGS 2021 puanları ortaya çıkmış olacak. Başvurular yapılacak ve değerlendirme sonrasında sonuçlar adaylara bildirilecek.

 ÖSYM SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.