Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama! Son dakika: Üniversiteler açılıyor mu? 2021-2022 üniversiteler yüz yüze eğitim başlıyor mu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ”En net ve yüksek sesle ifade etmek isterim ki tüm okullarımız zamanında açılacak. Yüz yüze eğitimden vazgeçmemiz kesinlikle mümkün değildir. Tüm seviyelerde okullarımız yüz yüze eğitim verecek, uygulamalı eğitimler aralıksız olarak devam edecektir. Artık aşı var.Koşullar ne olursa olsun öğrencilerimizi koruyarak uygulamalı ve yüz yüze eğitime devam edeceğiz. Bilim Kurulu’muz eğitimde uyulması gereken uygulanabilir kuralları belirledi. Alınması gereken tedbirler ile ilgili hazırlıklarını tamamladı. Bu süre zarfında çok önemli bir işimiz var. O da aşı olmamış öğretmen ve öğretim üyesi kalmayacak tedbirleri hayata geçirmek.Eğitim ve iş hayatının sekteye uğramaması için aşı olmazsa olmaz kural haline gelmeli, aşı olmayanlar ise düzenli olarak PCR test sonuçlarının negatif olduğunu göstermelidir. Özellikle öğrenci velileri ya aşılarını tamamlayacaklar ya da hastalık taşımadıklarını düzenli olarak kontrol ettirmek zorunda olacaklar. Bunun detaylarını ilan edeceğiz.” dedi. 

Üniversiteler açılacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Milli Eğitim Bakanımız değişti. Müjdeyi yeni Milli Eğitim Bakanımızdan inşallah Kabine toplantısında müzakere edeceğiz. Kendisi bize sunumunu yapacak. Aşılarla ilgili çalışmalar bu konular arasında yer alıyor. Temennimiz odur ki yüz yüze eğitime geçebilmek. Mahmut Bey hazırlıklarını bu istikamette yapmışsa ve gerçekten okullarımızı açalım diyorsa. Biz de Kabine olarak bu işe ikna olursak hayırlı olsun deriz. Çocuklarımız okullarına hasret kaldılar.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.