CUMA NAMAZI SAATİ | 13 Ağustos İstanbul cuma namazı kaçta, bugün cuma vakti ne zaman?

Günlerin kısalmaya başlamasıyla birlikte Cuma saatlerinde de her hafta 1-2 dakikalık değişimler yaşanabiliyor. Bulundukları illerde Cuma namazının kaçta kılınacağını merak eden kişiler Diyanet’in namaz vakitleri sayfası üzerinden ezan saatleri bilgisine ulaşabiliyorlar. Peki, bugün namaz ne zaman başlayacak?

CUMA NAMAZI SAATİ KAÇTA, 13 AĞUSTOS BUGÜN CUMA VAKTİ NE ZAMAN?

Cuma namazı saatleri Diyanet tarafından paylaşılan namaz vakitleri içerisinde yerini aldı. İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer tüm illerde ibadet görevini yerine getirecek olanlar camilere akın edecekler. Cuma namazı saati içerisinde namaz kılacak olanlar kısıtlamadan muaf tutulacaklar. İşte bazı illerdeki o vakitler…

İSTANBUL CUMA SAATİ  13:14 ANKARA CUMA VAKTİ  12:59 İZMİR CUMA NAMAZI SAATİ   13:21 ADANA CUMA NAMAZI VAKTİ  12:49 BURSA CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA?  13:14 ANTALYA CUMA KAÇTA?  13:07 KONYA CUMA VAKTİ KAÇTA?  13:00 DİYARBAKIR CUMA NAMAZI NE ZAMAN?  12:29 ESKİŞEHİR CUMA NAMAZI KAÇTA?  13:08 MERSİN  CUMA VAKTİ NE ZAMAN?  12:51

DİĞER İLLERİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

CUMA NAMAZI KAÇ REKATTIR?

Cuma namazının farzı iki rekâttır. Bunun yanında farzdan önce dört rekât, farzdan sonra dört rekât olmak üzere sekiz rekât da sünneti vardır (Kâsânî, Bedâî’, I, 269).

İmam Ebû Yusuf’a ve İmam Muhammed’e göre ise farzdan sonra kılınacak sünnet bir selamla dört ve bir selamla iki rekât olmak üzere toplam altı rekâttır. Bu görüşün Hz. Ali’den rivayet edildiği nakledilmektedir (Kâsânî, Bedâî’, I, 285).

CUMA MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.