CHP’nin kampı başladı: 248 belediye lideri Van’da

VAN- CHP’nin ‘Belediye Liderleri Çalıştayı’ Van’da başladı. CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında organize edilen çalıştaya 11’i büyükşehir belediye lideri olmak üzere 248 il-ilçe belediye lideri katılıyor. “Geliyor Gelmekte Olan” ve “Bizim Belediye Liderleri Van’da” sloganlarıyla düzenlenen çalıştayın ana gündem hususu ise yaklaşan genel seçimler olarak belirlendi.

27-29 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan çalıştayın birinci günü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lideri Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in ortalarında olduğu belediye liderleri Van’ın tüm ilçelerini kümeler halinde sokak sokak gezecek, esnafın ve seçmenin nabzını tutacak. Vanlıların yaşadıkları problemleri birinci ağızdan dinlemeyi hedefleyen belediye liderleri partilerinin ve kendilerinin çalışmalarını da tekrar birinci ağızdan anlatacak.

BELEDİYE LİDERLERİ VAN’IN İLÇELERİNE DE GİDECEK

CHP’li belediye liderleri kümeler halinde Van merkez ve ilçelerinde saha çalışmaları yapacak. Kentin merkez ilçesi pozisyonunda olan İpekyolu, belediye liderlerinin alanda en çok olacağı yer olarak belirlendi. Buna nazaran İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Lütfü Savaş’ın ortalarında olduğu 77 belediye lideri İpekyolu’nda sokakta olacak.

Van’ın ilçeleri Bahçesaray, Gevaş, Muradiye, Özalp ve Çaldıran’da 6, Çatak’ta 5, Başkale’de 9, Gürpınar’da 10, Tuşba’da 23, Erciş’te 25 ve Edremit’te 26 belediye lideri bulunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.