CHP’li Çetin Osman Budak, ‘Gençler tarikatlara itiliyor’ dedi

CHP’li milletvekillerinin TBMM’ye sunduğu Akdeniz Üniversitesi Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarındaki kuşkulu öğrenci ölümlerinin araştırılması önergesi, AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi. CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, “manevi danışmanlık” kılıfı altında gençlerin cemaatlere üye yapılmaya çalışıldığını belirterek “Devletin yurtları cemaatlere ve tarikatlara teslim edildi” dedi. TBMM Genel Kurulu’nda CHP’nin KYK yurtlarındaki kuşkulu öğrenci ölümlerinin araştırılması önerisi üzerine konuşan Budak, şunları söyledi:

“2019’da Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı ortasında bir protokol imzalanıyor. Bu protokole nazaran, hiçbir psikoloji eğitimi almamış ilahiyat fakültesi mezunları ‘manevi danışman’ ismi altına KYK yurtlarında görevlendiriliyor. KYK’nin yurtları da tarikat ve cemaatlere teslim edildi. İstedikleri üzere at koşturuyorlar” dedi. Akdeniz Üniversitesi’nde yaşanan ölümlerle ilgili bakanlıktan bir açıklama gelmediğine dikkat çeken Budak, “Çocuklar maalesef hayattan birer birer kopuyor” tabirlerini kullandı.

PENCERE KULPLARI KALKTI!

Bu ortada KYK yurtlarında arka arda yaşanan öğrenci vefatlarına ait tezlerin başında gelen “manevi danışman” odası ile ilgili fotoğrafın ortaya çıkmasının akabinde oda girişlerindeki tabelaların kaldırıldığı ve intiharları önlemek için yurt pencerelerinin kulplarının da kaldırıldığı öğrenildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.