Bruma’nın birinci sözleri! Taraftarlara bildiri…

Portekizli futbolcu Bruma, sarı-lacivertli kulüple kontrat imzaladıktan sonra açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’de olduğu için memnunluk duyduğunu belirterek kelamlarına başlayan Bruma, “Büyük bir kulübe geldim ve her şey için natürel ki de çok teşekkür ediyorum. Şu an için çalışmaya başlamaya hazırım. Umuyorum ki ligi kazanabiliriz, Şampiyonlar Ligi’nde uygun performanslar ortaya koyabiliriz. Dediğim üzere burada olmaktan ötürü çok memnunum. İdman yapmak için kendimi hazır hissediyorum” diye konuştu.

“Fenerbahçe çok büyük bir camia”

Geçmiş yıllarda Türkiye’de top koşturan bir futbolcu olmasına ait bu ligi pek yeterli bildiğine değinen Bruma, “Aynı vakitte Fenerbahçe’yi de çok âlâ biliyorum. Fenerbahçe çok büyük bir camia! Ben de burada olduğum mühlet boyunca her maçı kazanmak için elimden gelen performansı ortaya koyacağım zira bu benim için çok önemli! Kazanmak için oynayacağımızı düşünüyorum. Şampiyonlar Ligi’nde ön eleme oynayacağız, o maçta da en düzgününü ortaya koymak istiyoruz. Birebir vakitte ligde de bir amacımız var ve tıpkı halde başarılı olmak istiyoruz” açıklamasını yaptı.

“Hocayı çok âlâ tanıyorum; çok sıkı çalıştıran ve disiplinli bir hoca”

Teknik Yönetici Jorge Jesus hakkındaki düşüncülerini de paylaşan 27 yaşındaki futbolcu, “Hocayı çok yeterli tanıyorum; çok sıkı çalıştıran ve disiplinli bir hoca. Herkes de bunun bu türlü olduğunu söylüyor. Onunla çalışmak için epey hazırım. Hocamızla çalışacağım için kendimi memnun ve ulu hissediyorum. Bu talihi, bu imkanı elde ettiğim için çok teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

“Şampiyonluğu elde etmek ismine elimizden gelenin en düzgününü ortaya koyacağız”

Sarı-lacivertli taraftarlara da ileti gönderen Bruma, “Taraftarlarımız bizim için çok büyük değer teşkil ediyor. Onlara vereceğim ileti, evet, dönem içinde daima birlikte performansımızı göreceğiz. Çok âlâ biliyorum ki onlar ligi şampiyon tamamlamamızı bekliyorlar. Tıpkı biçimde Şampiyonlar Ligi’nde kümelere kalmamızı istiyorlar. Alışılmış ki de her şey mümkün. Bizler çok sıkı bir biçimde bu maksatlar doğrultusunda çalışacağız ve bu dönem şampiyonluğu elde etmek ismine elimizden gelenin en güzelini ortaya koyacağız. Yeterli futbol oynayarak, sıkı bir biçimde çalışarak bunu gerçekleştirmek istiyoruz. Çok fazla gol atıp, yeterli bir performans ortaya koyarak taraftarlarımızı memnun etmek istiyoruz” diyerek kelamlarını noktaladı.

Selahattin Baki: “Kendisinden beklentimiz büyük”

Sarı-lacivertli yönetici Selahattin Baki ise, “Çok kaliteli bir takımımız var lakin şu anda bizim takımımızda olmayan usulde bir isim. Teknik yöneticimizle bu türlü bir karar aldık. Kendisi bu türlü bir tespitte bulundu. Zati gerek Türkiye’de gerek yurt dışında parladığı vakitler neler yapabildiğini daima birlikte gördük. Kendisinden beklentimiz büyük. Daha olgun, mesleğinde patlama yapmak istediği daha istikrarlı bir sürece girmek istediği devirde kendisini takımımıza kattık. Artık Fenerbahçemiz, çubuklu için savaşacak. Hocamızın nitekim istediği bir transferdi. Hasebiyle içimize çok sindi. Kendisini taraftarımız da çok sevecek. Muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.