Beklenen sergi açılıyor

Ressam Ferruh Karakaşlı’nın Titanic Deluxe Bodrum’daki sergisi sevenleriyle buluşuyor.

3 Temmuz Pazar günü açılacak solo serginin açılış kokteyli saat 19.00’da gerçekleştirilecek.

Ferruh Karakaşlı ise eserlerini, “Resimler çocukluğumda hayal dünyamdaki authentic (samimi / yetişkinlerin bildiği anlamda iyilik ve kötülüğü bilmeyen) varlıklardı” diyerek anlatıyor.

Karakaşlı devamında da “Her koşulda kalabalık olsalarda mutluluk ve uyum içinde birlikteler ve enerjileri hep yüksek. Resimlerim mutluluk, coşku ve enerjiyi sembolize ediyor. Aslında bu figürlerin çocukluğumdaki hayal dünyamı dolduran varlıklar olduğunu yıllar sonra kızıma masal olarak anlatırken farkettim. Asla bakarak resim yapmadım bütün imgeler beynimdekilerin tuvale yansımasıdır. Resimlerimdeki figürlerin bildiğimiz evrendeki figürlerden çoğu zaman farklılaşmasının özünde özgün dünyamın yansıması vardır. Ve bu figürler sanat ve modayı zaman zaman iliştiren şık giyimli varlıklara dönüşürler. Bazen bir at bazen bir köpek, kravat ya da papyon takar ve çok sevdiğimiz köpeğimiz Jude’un partilerine katılırlar. Resimlerdeki ana figürlerden biri de köpeğim Jude ve arkadaşlarıdır” ifadelerini kullanıyor.

FERRUH KARAKAŞLI KİMDİR

Ferruh Karakaşlı, üniversite eğitimi için gittiği Viyana’da uzun yıllar kaldı. Hundertwasser, Alfed Hrdlicka gibi önemli sanatçıların atölyelerinde çalışmasının yanında Salzburg yaz akademisine katıldı. Eserlerini sanat piyasasına ilk defa Viyana’da çıkaran Karakaşlı; Milano, Berlin, New York, Londra gibi şehirlerde de alıcılarla buluştu. Türkiye sanat piyasasında da yer almaya başlayan sanatçı, hem moda kariyerine hem de resim çalışmalarına devam etmektedir. Kariyerden çok daha öncesine, çocukluğuna dayanan bir tutkunun ürünü olan resimleri renkli, canlı, dolu ve dikkat çekici. Yaratıcılıkla temellenen modacılık ve yaratıcılıktan beslenen sanat, Karakaşlı’nın iki farklı üretimi olarak yan yanalar ama kendi ayaklarının üstünde yükseliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.