Bakan Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na sert reaksiyon: Kederi, kaos ve anarşizm!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter adresinden CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na reaksiyon gösterdi.

Bakan Soylu, “Kılıçdaroğlu’nun “helalleşme” foyası, samimiyetsizliği, son 24 saatte tekrar tepe oldu. Milyonlarca imam hatipliye hakarete, tahkir, aşağılama ve kutuplaştırmaya ses çıkarma; Valileri, savcıları, yargıçları tehdit et… Kılıçdaroğlu, aylardır sivil itaatsizlik daveti yapıyor. Yamakları üzerinden hepimize salya sümük “Yargılanacaksınız.” tehdidi… Sıkıntısı, seçim ve demokrasi değil. Sıkıntısı, kaos ve anarşizm. 27 Mayıs ruhu hortlayan ve ötekisini böcek gören zihniyet. Eski Türkiye’de CHP, muhalefette idi lakin vesayet ile iktidarda üzere idi. Tüm kıymetlerimizi aşındırma, Demokrasiyi ve hukuku etkisiz kılma, Herkeste güvensizlik oluşturma, Toplumu kutuplaştırma ve bölme. Kılıçdaroğlu’nun tek kaygısı: Yeni vesayet Eski Türkiye. Ellerine verilen ABD-FETÖ reçetesi uygulanıyor. Kılıçdaroğlu, şunu biliyor: Yeni vesayet Eski Türkiye Projesini ABD’siz uygulayamaz. 27 Mayıs 1960 12 Eylül 1980 28 Şubat 1997 15 Temmuz 2016… Daima tıpkı aktörler.” dedi.

KILIÇDAROĞLU TWİTTER’DAN TEHDİT ETMİŞTİ

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, müzikçi Gülşen’in tutuklanmasının akabinde toplumsal medya üzerinden yaptığı açıklamada, hakim ve savcılara müzikçi Gülşen’i özgür bırakmaları için tehditkar bir davette bulunmuştu. 

İşte Kılıçdaroğlu’nun paylaşımları:

Farklı hayat üsluplarına sahip gençlerin ortasında uzun bir vakittir barış rüzgarları esmektedir. Maksadını aşmış bir latifeyi alıp, gençlerimizi birbirine düşürmektir maksat. Biraz daha iktidarda kalmak için, daha çok çalmak ve çırpmak için.

Gençlere sesleniyorum, bu adaletsiz tertibin sonu geliyor. Sizleri kışkırtarak ve bölerek bu ülkeyi yönetmeye çalışıyorlar. Önümüzdeki seçimde sizler büyük bir rol oynayacaksınız. Bir olmak, kışkırtmalara karşı birbirinize kenetlenmek sizin elinizde.

Ey vatan kurtaran savcı ve hakim, “Çürükler, adiler, s**tükler, cibilliyetsizler…” bunlar kimin laflarıdır? Bunları bu aziz millete kim söyledi? Hukuka, adalete ihanet etmeyin; sanatçıyı çabucak hür bırakın! 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.