Bakan Koca, şehirdeki yeni gelişmeyi duyurmuştu! ‘Hâlâ iyi seviyede değiliz’

Sağlık Bakanı Koca, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla Kahramanmaraş’ın aşılamada çok yüksek riskli illerden yüksek riskli illere geçtiğini belirtti.

Kahramanmaraş Tabip Odası Başkanı Tiyekli de güncel rakamlara göre Kahramanmaraş’ta 697 bin 307 doz aşı yapıldığını, bunun 445 bin 71’inin ilk doz olduğunu söyledi.

“BU İŞİN BİR AN ÖNCE TAMAMLANMASINI İSTİYORUZ”

2’nci doz aşı sayısının 219 bin 270 olduğunu belirten Tiyekli, “Bu sonuçlar sevindirici, kötüden iyi hale geldik. Aşılama oranlarımız yükseldi ama hâlâ iyi bir seviyede değiliz. Son güncel rakamlara baktığımızda Kahramanmaraş’ta 898 bin civarında aşı yapıldı. Bunun yaklaşık 445 bini ilk doz aşı. Biz, bütün Kahramanmaraş’ın aşılanmasını ve bu işi bir an önce tamamlanmasını istiyoruz. Artık Türkiye’nin ve bu şehrin Covid belasından kurtulmasını istiyoruz” diye konuştu.

Tabip Odası Başkanı Lütfi Tiyekli, kentte en çok aşı yapılan yerlerin de aile hekimlikleri olduğunu kaydetti. Öte yandan Sağlık Bakanı Koca, aşılamadaki artışın, şehri aşı haritasında çok yüksek riskli iller arasından yüksek riskli illere taşıdığını söyledi. DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.