Ankara Kent Hastanesi’nde hatırlatma dozu yoğunluğu

Sağlık Bakanlığı tarafından corona virüs aşılarına yeni hatırlatma dozu randevularının tanımlanmasının akabinde Ankara Kent Hastanesi’nde hatırlatma dozu aşıları için bir yoğunluk oluştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Omicron varyantına bağlı corona virüs olaylarının artış göstermesiyle ilgili açıklamasında, “50 yaş üstüyle risk kümesindekilerin, son aşıları üzerinden 6 ay geçmişse hatırlatma dozu aşılarını olmalarını ısrarla öneriyoruz. Bu kümenin, temasın artacağı bayram günlerinden başlayarak kendilerini özellikle muhafazası gerekmektedir” sözlerini kullanmıştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 50 yaş üzeri ve risk kümesindeki vatandaşların corona virüs aşısı hatırlatma dozunu olmaları için yaptığı davetin akabinde Sıhhat Bakanlığı, yeni aşı randevularını açtı.

Hatırlatma dozu uygulaması için, Merkezi Doktor Randevu Sistemi (MHRS), e-Nabız yahut Alo 182 üzerinden randevu alan vatandaşlar, Ankara Kent Hastanesi’nin aşı polikliniğinde BioNTech, Sinovac ve Turkovac olmak üzere istedikleri aşıyı yaptırdı.

Üç gündür televizyondan devamlı hatırlatma dozu haberlerini izlediğini söyleyen Mesiha Ganiyusufoğlu, “Sabah Sıhhat Bakanı da konuştu. Ben 5. doz aşımı oldum. Herkese tavsiye ederim. Kimse ihmal etmesin. Bu mikrobun gitmesi için herkesin aşı olması şart” dedi.

4. doz aşısını yaptırdığını lisana getiren Caroline Yalçın, aşıyı yapan hemşirenin elinin hafif olduğunu ve hiçbir şey hissetmediğini belirterek Türkiye’nin aşı uygulamasını fiyatsız veriyor olmasından çok mutlu olduğunu o yüzden çok daha inançlı hissettiğini tabir etti.

Yine, 4.doz aşısını olduğunu tabir eden Aykut Yılmaz ise “Kesinlikle bu aşıyı yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Hangi aşı olursa olsun kesinlikle bir aşıyı yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Zira gelişmiş tüm ülkelere bakarsanız, beşerler bu aşıları oluyorlar. Sonuçta insan sıhhati deneye, teste natürel tutulacak bir şey değil o yüzden herkesin aşısını yaptırmasını tavsiye ediyorum” diye konuştu. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.