Altılı Masa’dan veto yiyen BTP lideri Hüseyin Baş’tan haddini aşan sözler!

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, Habertürk TV’de katıldığı canlı yayında, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik haddini aşan açıklamalarda bulundu. Hüseyin Baş, yakın zamanda Altılı Masa’ya katılmak istediğini açıklamış, fakat bu çağrısı 6 parti lideri tarafından veto edilmişti.

‘TUVALET TERLİĞİ OLSA ONA BASARIM’

Canlı yayında sunucu Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtlayan Baş, Ersoy’un “Seçim ikinci tura kaldığı adaylar Kılıçdaroğlu ve Erdoğan. Ne yapacağınız belli mi?” sorusunu haddini aşan bir cevapla, “Hani sosyal medyada diyorlar ya, ‘tuvalet terliği olsa ona basarım’ diye tabir ederler, Erdoğan’ın karşısında kim varsa ona basarız.” diyerek yanıtladı.

HANGİ ADAYI DESTEKLEYECEKLER?

Öte yandan BTP olarak hangi ittifakı ve cumhurbaşkanı adayını destekleyeceklerine ilişkin de konuşan Baş, “Net olan şey şudur ki biz Erdoğan’ı desteklemeyeceğiz. Desteklediğimiz adayı bütün adaylar netleştiği zaman açıklayacağız.” dedi. Ersoy’un “Eğilim ne yönde” sorusuna ise “Eğilimden bahsedemeyiz ama Sinan Oğan Cumhurbaşkanı adayı.” cevabını verdi.

VETO İTİRAFI

Altılı Masa’ya katılma isteklerinin karşılık bulmadığı için ileride Ata İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ı desteklemeleri takdirde bunun bir siyasal çelişki olarak düşünülmemesi gerektiğini belirten Baş, sunucu Ersoy’un, “Altılı Masa’nın sizi ittifaka  almadıkları için desteklediğiniz düşünülebilir” sözlerine yanıt olarak,“Düşünülebilir elbette. Bu mantıklı bir düşünce olur ama şöyle, biz dahil olmak istediğimiz ittifaka şu öneriyi de getirdik, ‘Bana dediler ki 6 parti var 7 mi olacak?’ Dedim ki, 7 olmasın, 8, 9 olsun. ‘Biz bütün Türkiye’yi kucaklıyoruz’ diyorsunuz (Altılı Masa’ya yönelik) ben de diyorum ki ben bir adım atıyorum siz de bir adım atın ve bunu tüm Türkiye’ye gösterelim. Fakat siz mahalleye yeni taşınan komşuyu güne çağırmamak gibi davranırsanız bu demektir ki siz bütün Türkiye’yi kucaklamıyorsunuz.” şeklinde yanıtladı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir