AKP’li Bülent Turan’dan Kılıçdaroğlu’na: ‘6’lı masada olup TÜRGEV ve Ensar Vakfı açılışlarında olanlar da kaçacak mı?’

AKP Küme Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde Ensar Vakfı’nın şubesini ziyaret etti. Burada şube yöneticileri tarafından karşılanan Turan, ziyarette yaptığı konuşmada CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi.

Turan, şunları kaydetti:

“Kılıçdaroğlu, her geçen gün siyaset olgunluğunu kaybediyor. Ana muhalefet önderinin iftira, tehdit dolu açıklamalarını bu topraklar hak etmiyor. İftira atarak, palavra söyleyerek, yer basar üzere devlet kurumlarının önüne giderek siyaset yapılmaz. Kendisi ismine biz mahcup oluyoruz. Vakit zaman ‘helalleşme’ dese de olumlu bildiriler vermeye çalışsa da karakter değişmiyor. Siyaset üretemeyen Kılıçdaroğlu, ABD Adalet Bakanlığının sitesinden herkesin ulaşabileceği evraklar üzerinden gizemli bir hava estirmeye, algı yapmaya çalıştı. İftira ve palavrayla bir yere varılmaz. Allah akıl fikir ve izan versin. Kılıçdaroğlu kendisini esir alanların biçtikleri acı rolü oynuyor. Vakıflara, bürokratlara saldırarak bir şey elde edemez. Siyasetçinin muhatabı siyasetçidir. Kılıçdaroğlu’na soruyoruz; 6’lı masada olup TÜRGEV ve Ensar Vakfı açılışlarında olanlar da kaçacak mı?”

Bülent Turan’a ziyaretinde, AKP’li Lapseki Belediye Lideri Eyüp Yılmaz da eşlik etti.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, salı akşamı toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve aile bireylerinin yurt dışına kaçmaya hazırlandığı, bu kapsamda TÜRGEV ve Ensar Vakfı aracılığıyla ABD’ye para transferi yaptığı argümanında bulunmuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.