AK Partili Şaban Çopuroğlu’nun adaylığına itiraz: ‘Belirlenen tarihte istifa etmedi’

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Kayseri’de 3. sıradan milletvekili adayı gösterildi. Ancak Çopuroğlu’nun belirtilen sürede il başkanlığı görevinden istifa etmediği iddiasıyla adaylığına itiraz edildi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) belirlediği seçim takvimine göre, milletvekili adayı olmak siyasi parti il ve ilçe başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin 16 Mart günü saat 17.00’ye kadar görevlerinden istifa etmesi gerekiyordu. Fakat AK Parti Kayseri 3. sıra milletvekili adayı Şaban Çopuroğlu’nun bu tarihte il başkanlığından istifa etmediği öne sürüldü.

Yeniçağ gazetesinin haberine göre, Çopuroğlu’nun adaylığına itiraz edildi. İtiraz dilekçesinde Çopuroğlu’nun istifasını Kayseri Valiliği Dernekler Masası Müdürlüğü veya Yüksek Seçim Kurulu’na sunmadığı belirtildi.

Dilekçede, Çopuroğlu’nun 23 Mart günü, il başkanı sıfatıyla TV Kayseri yayınına katıldığı ve bunu sosyal medya hesabından da paylaştığı aktarıldı.

Çopuroğlu, 9 Nisan günü adaylığına dair açıklamasını Twitter hesabından da paylaştı.

Adaylık başvurusu yapmadığını söyleyen Çopuroğlu, “Ben herhangi bir yere müracaatta bulunmadığımı, bu süreçle ilgili bir yerde talipli olmadığımı söyledim. Burada teşkilat, genel merkezimiz ve Cumhurbaşkanımız böyle uygun gördü. Sayın Cumhurbaşkanımızın uygun görmesinden büyük bahtiyarlık duyuyoruz. Ama bizim yükümüzü bir kat daha artırmış vaziyette” demiş.

Kayseri İl Başkanlığının Twitter hesabından, nisan ayında yapılan paylaşımlarda da Şaban Çopuroğlu, il başkanı olarak anılıyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir