Ahmet Özhan: LGBT yaradılışımıza uygun değil

Dün İstanbul’da LGBT’ye karşı düzenlenen “Büyük Aile Buluşması” ses getirdi…

Çocuklarını ve toplumu eşcinsellik baskısından korumak isteyenlerin organize ettiği yürüyüşe, binlerce kişi ile birlikte birçok sivil toplum örgütü de takviye verdi.

Ahmet Özhan’dan LGBT yorumu

Türkiye’nin gündemine oturan protesto, ekranların da konusuydu.

24 TV’nin sevilen programı “Arafta Sorular”a bu hafta konuk olarak katılan sanatçı Ahmet Özhan, Esra Elönü’nün sorusuna karşılık LGBT ile ilgili fikirleri açık ve net bir biçimde lisana getirdi.

“İki erkeğin ya da iki bayanın birlikteliği…”

“Böyle bir hürriyet olamaz” diyerek kelamlarına başlayan Özhan, şöyle devam etti:

“Erkek ile bayan fonksiyonel olarak özel yaratılmıştır. Birliktelikleri jenerasyonun ve çeşidin devamı için üretkenlik getirir. Ve bunun da sahih yoldan yapılması lazımdır. Fakat iki erkeğin ya da iki bayanın birlikteliği bir üretkenlik ortaya koymayıp, yalnızca nefsi bir kadro tatmin içeriyor ise bu varlığın bütünselliği paradigmasından koparır. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Kim için? Benim üzere düşünenler için.

“Bu yaradılışa uygun bir şey değildir”

Benim üzere düşününler ile tekrar bu İslam kültürü anlayışı içerisinde ‘güzel davet, sakıncalı olandan uzak durmayı tavsiye’ eder. Bu tıpkı vakitte inanan insanların vazifesidir. Bu yaradılışa uygun bir şey değildir. Kimse kusura bakmasın. Ben bunu bu türlü söylemezsem kendime inancımı kaybederim. Bu türlü bir özgürlük yok.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.